Popularność, jaką cieszy się WordPress, zachęciła wiele firm i freelancerów do zajęcia się tworzeniem serwisów opartych o to oprogramowanie, bardzo często na podstawie gotowych wtyczek i motywów. Niestety, zdarza się, że twórcy stron nie mają wystarczającej wiedzy do właściwego zabezpieczenia witryn czy zapewnienia im szybkiego działania, lub ich doświadczenie nie pozwala im poprawnie ocenić trudności projektu i muszą ciąć koszty w trakcie jego trwania.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy stworzony dla Ciebie serwis jest poprawnie zakodowany lub masz zastrzeżenia do jego działania, powierz przeanalizowanie strony niezależnym, doświadczonym specjalistom. Nawet podstawowy audyt witryny pozwoli określić, czy wykonawca zrealizował ją profesjonalnie, zgodnie ze standardami WordPressa i kryteriami bezpieczeństwa. Pozwoli ci on też zgłosić konieczne poprawki jeszcze na etapie odbioru technicznego strony, a tym samym uniknąć dodatkowych kosztów spowodowanych późniejszymi poprawkami.

W jakich sytuacjach warto wykonać audyt strony?

 • Przed odebraniem serwisu od wykonawcy – sprawdzimy, czy firma stworzyła go prawidłowo, zgodnie ze standardami WordPressa i umową.
 • Gdy martwisz się o bezpieczeństwo na stronie – sprawdzimy, czy witryna ma podatności pozwalające na nieuprawniony dostęp lub wykradanie danych klientów.
 • Gdy strona działa wolno – zbadamy, które elementy ją spowalniają i zaproponujemy rozwiązania optymalizujące wydajność.
 • Gdy spodziewasz się zwiększonego ruchu – przetestujemy, gdzie w serwisie występują wąskie gardła i doradzimy, co poprawić, aby użytkownicy płynnie poruszali się po stronie.
 • Po dużych zmianach w witrynie – skontrolujemy, czy strona nie spowolniła lub nie pojawiły się na niej niepożądane elementy. 
 • Okresowo, np. gdy audyt jest konieczny do uzyskania certyfikatów lub zaświadczeń – sprawdzimy stronę pod kątem wytycznych wskazanych w dokumencie.
 • Gdy potrzebujesz potwierdzenia, że strona spełnia wymagania do otrzymania deklaracji dostępności.

Podstawowy audyt strony – co sprawdzamy w jego ramach?

Podczas audytu sprawdzamy kwestie związane z bezpieczeństwem, aktualnością, wydajnością i poprawnością wdrożenia elementów strony.

Badamy w szczególności:

 • aktualność WordPressa, motywu i wtyczek,
 • ewentualne podatności bezpieczeństwa w używanym oprogramowaniu,
 • przydatność zainstalowanych wtyczek,
 • poprawność utworzenia motywu potomnego i brak modyfikacji w motywie bazowym,
 • poprawność hardenowania (konfiguracji bezpieczeństwa),
 • wydajność strony.

Po audycie otrzymasz szczegółowy raport, w którym wskazane zostaną elementy wymagające poprawy i rekomendacje dotyczące zmian w serwisie. Możesz go wykorzystać np. jako podstawę do rozliczenia z wykonawcą strony lub wytyczne do zlecenia prac optymalizacyjnych.

Możesz także zlecić nam wycenę i poprawę znalezionych problemów. W takim przypadku otrzymasz od nas listę z informacjami o tym, które prace zalecamy wykonać priorytetowo, a które mogą być wdrożone na dalszych etapach.

Zamawiam podstawowy audyt strony

Audyty specjalistyczne dla stron na WordPressie

Czasem strony wymagają znacznie głębszej analizy niż to, co możemy zaoferować w ramach audytu podstawowego. Możesz nam zlecić specjalistyczny audyt, w którym bardzo dokładnie sprawdzimy serwis pod wybranym kątem.

Przegląd kodu autorskiego (Code Review)

Szukasz doświadczonych specjalistów, którzy zweryfikują poprawność i bezpieczeństwo kodu motywu lub wtyczki? Potrzebujesz znaleźć błąd lub podatność w już opublikowanym komponencie?

Weryfikujemy poprawność kodu zarówno na etapie przed publikacją, jak i w rozwiązaniach, które trafiły już na rynek. 

Potrzebuję audytu kodu autorskiego

Audyt wydajności strony z profilowaniem

Twoja strona działa wolno mimo podjętych działań optymalizacyjnych? A może wprowadzenie zmian w serwisie przyniosło jego nieoczekiwane spowolnienie?

Aby zlikwidować problemy wydajnościowe, należy najpierw te problemy zlokalizować. Czasem przyczyną może być wolne zapytanie do bazy danych, nieoptymalna pętla lub zaczytywanie danych z zewnętrznych źródeł.

W audycie wydajności zlokalizujemy przyczyny długiego wczytywania się strony oraz przedstawimy rozwiązania, które przyśpieszą jej działanie.

Chcę zlecić dokładny audyt wydajności strony

Audyt dostępności strony (WCAG)

Twoja strona musi spełniać wymogi dostępności? A może chcesz sprawdzić, czy osobom z niepełnosprawnościami i narażonym na wykluczenie cyfrowe rzeczywiście łatwo korzysta się z serwisu?

Podczas audytu sprawdzimy, czy strona spełnia minimalny standard dostępności cyfrowej WCAG 2.1.

Chcę zlecić audyt dostępności strony

Ile kosztuje usługa?

Koszt audytu zależy od jego zakresu. W przypadku podstawowego audytu mieścimy się w kwocie 720-960 zł netto.

Audyty specjalistyczne rozliczane są na podstawie stawki godzinowej. Taki dodatkowy koszt podajemy zawsze w wycenie po wstępnym sprawdzeniu strony.

Rozliczenie projektu odbywa się po zakończeniu audytu na podstawie faktury VAT.

Jak wygląda współpraca z nami?

Określenie zakresu prac i ich wycena  

Wykonując podstawowy audyt strony sprawdzamy z góry określone elementy, w których najczęściej pojawiają się zaniedbania lub błędy. Usługa ma więc stałą cenę.

W przypadku specjalistycznych audytów zakres prac i ich wycenę określamy po wstępnym sprawdzeniu strony i określeniu dokładnego zakresu audytu.

Czas realizacji

Podstawowy audyt strony wykonujemy w 1-2 dni robocze. 

Czas wykonania audytu specjalistycznego (wydajności, dostępności, przegląd kodu) określamy po wstępnym zbadaniu strony. 

Kwestie formalne

Do kwestii formalnych podchodzimy elastycznie: podstawą rozpoczęcia współpracy może być umowa lub potwierdzenie z twojej strony, np. w e-mailu.

Jeśli strona zawiera dane osobowe, konieczne będzie natomiast podpisanie umowy powierzenia danych (dysponujemy gotowym wzorem). 

Wykonaliśmy już 60+ audytów, a tak mówią o nas nasi klienci:

 • Szukałem ratunku. Strona przestała działać prawidłowo. Liczne błędy wpłynęły na ruch i sprzedaż. Zdecydowałem się szukać ratunku na grupie „WordPress PL” na Facebook. Pan Krzysztof był jednym z pierwszych i jednocześnie pierwszym, który fachowo wypowiedział się na temat mojego wątku.

  Zdecydowałem się na podjęcie współpracy, pomimo że znam wielu „fachowców”, ten wydawał się wiedzieć co robi. Nie myliłem się, m.in przemawia za tym ranking PageSpeed Insights – Google Developers, który osiągnął pułap 82/45 punktów, a startowaliśmy z 54/9…

  DZIĘKUJĘ

  Tomasz Dmuchowski growth.town

Chcę skorzystać. Pomóżcie mi!

  Adres strony (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Zakres audytu?

  Z jakiego hostingu korzystasz

  Dodatkowe uwagi

  Kod promocyjny