Optymalizacja wydajności jest jednym z prostszych sposobów na poprawienie konwersji celów na stronie oraz wzmocnienie pozycji serwisu w wynikach wyszukiwania Google’a. Przynosi pozytywne rezultaty relatywnie szybko, zazwyczaj znacznie szybciej niż inne popularne metody optymalizacji pod wyszukiwarki. Dodatkowo, zoptymalizowana strona zużywa mniej zasobów serwera, co pozwoli Ci efektywniej planować budżet na infrastrukturę serwisu.

Przyśpieszenie strony pomaga w osiągnięciu lepszej konwersji celów na niemal każdym etapie ścieżki zakupowej. W momencie wczytywania się witryny zmniejsza ryzyko, że klient nie otworzy strony, ponieważ za długo czeka na jej uruchomienie. Na etapie prezentacji oferty zapewnia płynne poruszanie się po serwisie – klient ma możliwość dokładniejszego obejrzenia podstron lub produktów bez straty czasu. Na końcowym etapie umożliwia przyspieszenie wczytywania się ważnych podstron, takich jak koszyk czy rejestracja konta.

Optymalizacja wydajności wpływa także na wzmocnienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Szybkie wczytywanie się elementów strony poprawia odbiór witryny wśród użytkowników, zachęca ich do dłuższego przebywania w serwisie i odwiedzania kolejnych zakładek. Długość wizyty oraz liczba wyświetlonych przez użytkownika podstron to dwa ważne czynniki brane pod uwagę przez algorytm Google’a przy tworzeniu opinii o stronie. Z kolei opinia o stronie przekłada się na wzmocnienie lub osłabienie pozycji serwisu w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja standardowa czy indywidualna

Standardowe działania optymalizacyjne przyśpieszają wczytywanie się większości stron internetowych. Warto je wykonywać bez względu na wielkość serwisu czy czas, jaki minął od jego uruchomienia.

Indywidualną optymalizację strony polecamy szczególnie w przypadku złożonych serwisów (szczególnie sklepów internetowych), w których najlepszy efekt mogą przynieść zmiany niestandardowych elementów.

W ramach usługi wykonujemy działania optymalizacyjne określone na podstawie przeprowadzonego wcześniej audytu strony.

Standardowa optymalizacja wydajności strony

W czasie standardowej optymalizacji poprawiamy błędy, które pojawiają się na większości stron. W ramach usługi: 

 • zoptymalizujemy obrazki (zdjęcia, grafiki),
 • sprawdzimy i zmniejszymy liczbę zapytań do serwera (requestów),
 • skonfigurujemy i ustawimy poprawną obsługę pamięci podręcznej (cache),
 • uprzątniemy bazę danych.

Standardowa optymalizacja strony:

 • polega na sprawdzeniu i poprawieniu elementów, które są problemem na większości stron,
 • przyśpieszy stronę, w wielu przypadkach dość znacznie,
 • opiera się na standardowych działaniach, dlatego wycenę usługi otrzymasz bardzo szybko po wstępnym sprawdzeniu strony. 

Indywidualna optymalizacja strony

Przed rozpoczęciem optymalizacji wykonujemy podstawowy audyt strony. Sprawdzamy, jak jest zbudowana, czy używany na niej kod jest poprawny oraz które elementy ją spowalniają.

Na podstawie wniosków z audytu przygotowujemy listę elementów wymagających optymalizacji wraz z wyceną prac. Wykaz zawiera dodatkowo informacje o tym, które działania trzeba podjąć priorytetowo, a które mogą być wykonane w kolejnych etapach. Ustalając priorytety uwzględniamy ceny poszczególnych prac. Zalecenia przygotowujemy w taki sposób, by nie było między nimi konfliktu i można było zakończyć działania na dowolnym etapie, bez utraty wcześniejszych rezultatów.

Indywidualna optymalizacja strony daje najlepsze rezultaty, jednak przed wykonaniem audytu nie możemy określić jej ostatecznej ceny ani czasu realizacji.

Indywidualna optymalizacja strony:

 • jest przygotowana dla konkretnej witryny,
 • daje najlepsze rezultaty i największe przyśpieszenie strony,
 • obejmuje audyt strony,
 • zawiera konkretne wytyczne, po wdrożeniu których strona będzie działać szybciej,
 • opiera się na wnioskach z audytu strony, dlatego informację o zakresie, cenie i czasie realizacji usługi otrzymasz dopiero po jego wykonaniu. 

Chcę przyspieszyć stronę

Jak wygląda współpraca z nami?

Określenie zakresu prac i ich wycena  

W przypadku standardowej optymalizacji strony wykonujemy określony z góry zestaw działań optymalizacyjnych na obrazkach, bazie danych, wtyczkach i motywie. Wycenę prac otrzymasz po szybkim zapoznaniu się ze stroną.

W przypadku indywidualnej optymalizacji strony zakres prac i ich wycenę określamy po wykonaniu audytu witryny. Jako jego wynik otrzymasz listę z zalecanymi działaniami i określeniem priorytetowych prac.

Czas realizacji

Dla standardowej optymalizacji strony: 1-2 dni robocze.

Dla indywidualnej optymalizacji strony: dokładną informację o czasie realizacji otrzymasz po audycie strony, który wykonujemy zazwyczaj w 1-2 dni robocze.

Kwestie formalne

Do kwestii formalnych podchodzimy elastycznie: podstawą rozpoczęcia współpracy może być umowa lub potwierdzenie z Twojej strony, np. w e-mailu. Możliwe jest podpisanie umowy poufności (NDA) i umowy powierzenia danych.

Rozliczenie projektu odbywa się po wykonaniu optymalizacji na podstawie faktury VAT.

Chcę przyspieszyć stronę

Ile kosztuje optymalizacja strony?

W przypadku standardowej optymalizacji strony cena oscyluje wokół kwoty 720-960 zł netto. Dokładną wycenę otrzymasz po wstępnym sprawdzeniu strony.

Wybieram standardową optymalizację strony

W przypadku indywidualnej optymalizacji strony podstawą wyceny jest audyt, który kosztuje 960 zł netto. Informację o cenach konkretnych usług optymalizacyjnych otrzymasz po jego przeprowadzeniu. Razem z listą elementów wymagających optymalizacji otrzymasz także informację, które z prac zalecamy wykonać priorytetowo. Ustalając priorytety bierzemy pod uwagę cenę wdrażania poszczególnych działań.

Wybieram indywidualną optymalizację strony

  Adres strony (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Z jakiego hostingu korzystasz

  Czego potrzebujesz?

  Dodatkowe uwagi

  Kod promocyjny