Twoja strona została zainfekowana lub zhakowana? Rozgościł się na niej malware (złośliwe oprogramowanie/wirus)? Przy wejściu na witrynę przeglądarka wyświetla ostrzeżenie, że strona jest niebezpieczna? A może obsługa hostingu poinformowała Cię, że strona rozsyła spam lub jej pliki zawierają malware/wirusy? Zareaguj szybko, zanim infekcja zaszkodzi na dobre Twojej domenie.

Jak działamy?

Przede wszystkim szybko, bo przy infekcjach czas to pieniądz. Proces wygląda następująco:

 1. Na podstawie listy używanych wtyczek i motywów wykonujemy wycenę usługi.
 2. W przypadku akceptacji wyceny robimy pełny zrzut strony na potrzeby późniejszej analizy.
 3. Tymczasowo blokujemy dostęp do strony.
 4. Zmieniamy hasła, oczyszczamy pliki i bazę danych, wprowadzamy zabezpieczenia.
 5. Analizujemy wpisy w blacklistach i w miarę możliwości zgłaszamy wnioski o usunięcie strony z listy (ewentualnie wskazujemy zlecającemu listy, do których wniosek musi wysłać osobiście).

Ile kosztuje usługa?

Koszt czyszczenia zależy między innymi od tego, w jakim stopniu strona jest zaniedbana (jak dawno wykonywane były aktualizacje, czy pliki na serwerze są uporządkowane, itp.) oraz przeszkód w jej zabezpieczeniu. Zazwyczaj mieścimy się w kwocie 480-960 zł netto, ale w razie wystąpienia dodatkowych komplikacji, trzeba liczyć się z wyższą opłatą. Koszt podajemy zawsze w wycenie po wstępnym sprawdzeniu strony.

Zamawiam usługę odwirusowania strony

Co zostanie wykonane w ramach usługi?

Usunięcie infekcji często bywa znacznie trudniejsze niż usunięcie plików, których listę dostarczy program antywirusowy. Często się o tym zapomina, a skutkiem jest szybki powrót problemu. Aby temu zapobiec, w ramach czyszczenia infekcji wykonujemy:

 • Przegląd plików strony

  Dzięki czemu dowiemy się, jaki atak nastąpił i być może uda się wyśledzić podatność, która pozwoliła na infekcję. Wykryjemy też wszelkie możliwe backdoory, które pozwolą atakującym na ponowne zawirusowanie.

 • Przegląd i czyszczenie bazy danych

  Baza danych to kolejne miejsce, w którym łatwo ukryć wirusa. W wielu przypadkach atakujący dodaje na stronie użytkownika, który jest ukryty w panelu lub zaszywa w bazie inne pułapki.

 • Analizę bezpieczeństwa używanych wtyczek i motywów

  Motywy i wtyczki są najczęstszą przyczyną infekcji stron. Aby sprzątanie strony było skuteczne, konieczny jest przegląd kodu wtyczek i motywu oraz ich zabezpieczenie.

 • Analizę plików htaccess i wp-config

  Jeśli na serwer wdarł się malware, to plik htaccess może zawierać szkodliwe przekierowania, a zawartość pliku wp-config jest skopmromitowana (w tym dane dostępowe do bazy danych). Przeanalizujemy te ustawienia i odpowiednio je zabezpieczymy.

 • Poprawki bezpieczeństwa

  Nie zainstalujemy żadnych wtyczek – nie będziemy udawać, że mają one szansę zadziałać. Wdrożymy natomiast zabezpieczenia, które sprawią, że infekcja nie będzie w stanie się odnowić.

 • Zabezpieczenie przed atakami brute-force

  Ataki tego typu zdarzają się niezbyt często wbrew pozorom nie są wcale tak częste ataki, ale przy nieodpowiednim zabezpieczeniu się przed nimi potrafią przerodzić się w dużo poważniejszy atak DDoS (szczególnie na współdzielonych hostingach). Kilka prostych trików pomoże nam zabezpieczyć przed nimi Twoją stronę.

 • Analiza blacklist

  Jeśli Twoja strona została zawirusowana, to jest spora szansa, że część programów antywirusowych lub Google dodało ją do listy stron niebezpiecznych. Oznacza to, że niektórzy użytkownicy, wchodząc na stronę zobaczą ostrzeżenie. Sprawdzimy czy strona widnieje na takich listach i w miarę możliwości wykonamy kroki, aby ją z nich usunąć.

A gwarancja?

Z oczywistych względów nie możemy udzielić gwarancji, że już nigdy więcej nie złapiesz infekcji (tak jak lekarz nie jest w stanie zagwarantować, że nigdy nie zachorujesz). Przyczyn infekcji jest wiele i niestety większość z nich pojawia się z winy nieprawidłowych zachowań użytkownika lub wykonawcy strony.

Możemy natomiast zagwarantować, że jeśli infekcja powróci w ciągu 30 dni, to wyczyścimy ją ponownie, bez dodatkowych opłat.

Oczyściliśmy już 920 stron, a tak mówią o nas nasi klienci

 • Jestem absolutnie zachwycona poziomem profesjonalizmu firmy WPmagus! Zwróciłam się do niej o pomoc, gdy nasza strona została zainfekowana i w efekcie przestała działać. Cała sytuacja kosztowała mnie masę stresu, ale na szczęście znajomy dał mi namiary na Pana Krzyśka. Naprawdę dobrze jest znać takich ludzi! Jestem szczególnie wdzięczna za szybką i wyrozumiałą komunikację, przejrzyste warunki dotyczące płatności i błyskawiczne wyczyszczenie strony. Już po kilku godzinach witryna była uratowana i lepiej zabezpieczona!

  Marcelina Wzorek masterelektro.pl
 • WPmagus to z pewnością specjaliści w swoim fachu.
  Pomogli wyczyścić stronę po infekcji przez którą źle była wyświetlana w wyszukiwaniach google.
  Po wyszukaniu mojej strony w wyszukiwarce pokazywała się moja domena z opisem w języku japońskim i linki przekierowywały potencjalnych klientów na stronę japońską z artykułami motoryzacyjnymi.
  To co dla mnie było najważniejsze to dobry kontakt z Panem Krzysztofem.
  Wyczyścił serwer z infekcji szybko i sprawnie oraz udzielił mi wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.
  Śmiało mogę powiedzieć że polecam tą firmę.

  Łukasz Karpiński meblezlodzi.pl
 • Współpraca z WPmagus uratowała moją stronę po bardzo nieudolnych próbach różnych pseudo magików. Panowie z WPmagus w kilka godzin zdiagnozowali problem i postawili cały sajt z ponad 5 letnią historią na nogi!

  Serdecznie polecam wszystkim, którym kiedyś przytrafi się wywalenie bazy lub inna dysfunkcja strony.

  amarantkwiaty.pl

Chcę skorzystać. Pomóżcie mi!

  Adres strony (wymagane)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Jakie masz problemy?

  Z jakiego hostingu korzystasz

  Czy na hostingu jest więcej niż jedna strona?

  Stan witryny

  Jeśli możesz zalogować się do swojej strony, przejdź do Panel Administracyjny -> Narzędzia -> Stan Witryny -> Informacja, kliknij w przycisk "Skopiuj informacje o witrynie do schowka" i wklej poniżej skopiowaną treść

  Dodatkowe uwagi

  Kod promocyjny