Twoja strona została zainfekowana lub zhakowana? Rozgościł się na niej malware? Przy wejściu na Twoją stronę Google Chrome wyświetla ostrzeżenie, że strona jest niebezpieczna i może zawierać złośliwe oprogramowanie? A może obsługa hostingu poinformowała, że Twoja strona rozsyła spam lub jej pliki zawierają malware/wirusy? Zareaguj szybko, zanim infekcja zaszkodzi na dobre Twojej domenie.

Co zostanie wykonane w ramach usługi?

Usunięcie infekcji często bywa znacznie trudniejsze niż usunięcie plików, których listę dostarczy program antywirusowy. Często się o tym zapomina, a skutkiem jest szybki nawrót infekcji. Aby temu zapobiec, w ramach czyszczenia infekcji wykonujemy:

 • Przegląd plików strony

  Dzięki czemu dowiemy się, jaki atak nastąpił i być może uda się wyśledzić podatność, która pozwoliła na infekcję. Wykryjemy też wszelkie możliwe backdoory, które pozwolą atakującym na ponowne zawirusowanie.

 • Przegląd i czyszczenie bazy danych

  To kolejne miejsce, w którym łatwo się ukryć. Spora część ataków dodaje użytkownika, który jest ukryty w panelu lub zaszywa w bazie inne pułapki.

 • Analizę bezpieczeństwa używanych wtyczek i motywów

  Motywy i wtyczki są najczęstszą przyczyną infekcji stron. Aby sprzątanie strony było skuteczne, konieczny jest przegląd kodu wtyczek i motywu oraz ich zabezpieczenie.

 • Analizę plików htaccess i wp-config

  Jeśli na serwer wdarł się malware, to plik htaccess może zawierać szkodliwe przekierowania, a zawartość pliku wp-config jest skopmromitowana (w tym dane dostępowe do bazy danych). Przeanalizujemy te ustawienia i odpowiednio je zabezpieczymy.

 • Poprawki bezpieczeństwa

  Nie zainstalujemy Ci żadnych wtyczek – nie będziemy udawać, że mają one szansę zadziałać. Wdrożymy natomiast zabezpieczenia, które sprawią, że infekcja nie będzie w stanie się odnowić.

 • Zabezpieczenie przed atakami brute-force

  To wbrew pozorom nie są wcale tak częste ataki, ale przy nieodpowiednim zabezpieczeniu się przed nimi potrafią przerodzić się w atak DDoS (szczególnie na współdzielonych hostingach). Kilka prostych trików pomoże nam zabezpieczyć przed nimi Twoją stronę.

 • Analiza blacklist

  Jeśli Twoja strona została zawirusowana, to jest spora szansa, że część programów antywirusowych lub Google dodało ją do listy stron niebezpiecznych. Oznacza to, że niektórzy użytkownicy, wchodząc na stronę zobaczą ostrzeżenie. Sprawdzimy czy strona widnieje na takich listach i w miarę możliwości wykonamy kroki, aby ją z nich usunąć.

A gwarancje?

Z oczywistych względów nie możemy udzielić gwarancji, że już nigdy więcej nie złapiesz infekcji (tak jak lekarz nie jest w stanie zagwarantować, że nigdy nie zachowujesz). Przyczyn infekcji jest wiele i niestety większość z nich pojawia się z winy nieprawidłowych zachowań użytkownika lub wykonawcy strony.

Możemy natomiast zagwarantować, że jeśli infekcja powróci w ciągu 30 dni, to wyczyścimy ją ponownie, bez dodatkowych opłat.

Jak działamy?

Przede wszystkim szybko, bo przy infekcjach czas to pieniądz. Proces wygląda następująco:

 1. Na podstawie listy używanych wtyczek i motywów wykonujemy wycenę usługi.
 2. W przypadku akceptacji wyceny robimy pełny zrzut strony na potrzeby późniejszej analizy.
 3. Tymczasowo blokujemy dostęp do strony.
 4. Zmieniamy hasła, oczyszczamy pliki i bazę danych, wprowadzamy zabezpieczenia.
 5. Analizujemy wpisy w blacklistach i w miarę możliwości zgłaszamy wnioski o usunięcie strony z listy (ewentualnie wskazujemy zlecającemu listy, do których wniosek musi wysłać osobiście).

Chcę skorzystać. Pomóżcie mi!

Adres strony (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Jakie masz problemy?

Z jakiego hostingu korzystasz

Treść wiadomości